Imieniny:
sobota, 8 sierpnia 2020
EnglishGermanPolish

MŁODZIEŻOWA RADA GMINY


 

Młodzieżowa Rada Gminy Zduńska Wola powstała na mocy uchwały z dnia 01.06.2007 roku. Skupia 15 członków szkół z terenu gminy Zduńska Wola

  • Szkoła podstawowa w Annopolu Starym jest małą, ale prężnie rozwijającą się placówką. Do szkoły uczęszczają dzieci z 6 wiosek. Placówka stanowi jedyny ośrodek kultury w tym środowisku wiejskim. Jego mieszkańcy aktywnie uczestniczą we wszystkich ważnych wydarzeniach placówki. Szkołę reprezentują: Julia Jakubowiak i Weronika Kowalska
  • Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola Jana Pawła II w Czechach to największa placówka oświatowa na terenie gminy. Szkoła pozwala uczniom na działanie i rozwój poprzez liczne programy i wydarzenia. Placówkę reprezentują: Róża Graf, Weronika Witczak, Krzysztof Urbaniak i Maciej Kaczmarek
  • Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Izabelowie to nowoczesny budynek, wyposażony w niezbędne pomoce dydaktyczne. Posiada pracownię językową i komputerową z bogatym wyposażeniem, bibliotekę, w której mieści się również Centrum Multimedialne z dostępem do Internetu, świetlicę, salę gimnastyczną, siłownię i obszerne zaplecze sanitarne i gospodarcze. Szkołę reprezentują: Natalia Barton i Julia Woźnicka
  • Do szkoły podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Janiszewicach uczęszcza 374 uczniów. Jest to placówka, która odznacza się wysokimi wynikami w nauce, ale także i w sporcie! Szkoła współpracuje z wieloma organizacjami na terenie naszej gminy i nie tylko! Jej reprezentanci to: Paulina Ratajczyk, Patrycja Szrejter i Monika Włodarczyk
  • Szkoła podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Krobanowie to placówka otwarta na działanie! W szkole są realizowane programy unijne co pozwala uczniom “wypłynąć na głęboką wodę”. Placówka stawia na zdrowy styl życia co przekłada się na wysokie wyniki w sporcie! Szkołę reprezentują: Wiktoria Karasińska i Krystian Michalski
  • Szkoła podstawowa im. Adama Mickiewicza w Wojsławicach to placówka dysponująca salą gimnastyczną, świetlicą, biblioteką,a nawet sklepikiem szkolnym. Uczniowie mogą również korzystać z boiska ze sztuczną nawierzchnią. Szkołę reprezentuje: Natalia Juszczak

W skład prezydium wchodzą:

  • Maciej Kaczmarek
  • Patrycja Szrejter
  • Krzysztof Urbaniak
  • Róża Graf

 

Radni Młodzieżowej Rady Gminy Zduńska Wola od dnia rozpoczęcia VI kadencji stawiają czoła wyzwaniu, jakim jest powierzony im mandat zaufania. Trwająca kadencja jest momentem wielu zmian, nowości, a także zwiększenia ilości działań realizowanych przez Młodzieżową Młodzieżowa Rada może się pochwalić organizacją konkursu talentów „Zmysł Młodych”, który miał miejsce pod koniec roku szkolnego w SP w Izabelowie, I Konwencji Samorządów Uczniowskich, realizowanej we współpracy z socjologiem i animatorem Mateuszem Koniecznym, I Dyktandem Gminy Zduńska Wola, które odbyło się w SP w Janiszewicach we współpracy z Powiatem Zduńskowolskim, Uniwersytetem Łódzkim czy WODN w Sieradzu, czy też, niedawno rozpoczętym, projektem debat oksfordzkich, które będą realizowane wraz z Młodzieżową Radą Gminy i Miasta Szadek.

Ponadto młodzi radni uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez Urząd Gminy takich jak Gminna Wigilia czy Festyn Recyklingowy. 

Kontakt:

e-mail: mrgzdwola@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/mrgzdwola

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

baner

baner

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

raport o stanie gminy zduńska wola za rok 2018

transmisja

transmisja

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

interpelacje

interpelacje

Ochrona danych

Ochrona danych

SIP

SIP

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

epuap2

bip

rada gminy

rada gminy

Gazeta Nasza Gmina

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Kącik przedsiębiorcy

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki

Facebook