Przejdź do treści
Imieniny:
piątek, 2 grudnia 2022
EnglishGermanPolishUkrainian

Nowe pylony witające podróżnych

Od kilku dni przy granicach administracyjnych Gminy Zduńska Wola podróżnych wita sześć nowo zamontowanych pylonów, które zastąpiły stare, zniszczone i mało efektowne witacze. Pylony zamontowane zostały w miejscowościach: Ostrówek, Czechy, Wojsławice, Suchoczasy, Zamłynie ora przy trasie S8 w Karsznicach. Na uwagę zasługuje ich nowoczesny wygląd oraz estetyczne wykonanie. Nowe pylony pełnią funkcję informacyjno – promocyjną obszaru Lokalnej Grupy Działania Podkowa oraz Gminy Zduńska Wola.

Witacze stanowią  ważny element architek­tury naszej gminy. Są wizytówką i pierw­szym obiek­tem, jaki napo­tykamy, gdy do niej wjeżdżamy. Na nowych witaczach mierzących 3,5 m wysoko­ści można zobaczyć napis „Gmina Zduńska Wola” oraz napis „Witamy” wraz z her­bem z jed­nej strony oraz „Gmina Zduńska Wola” oraz napis „Do zobaczenia” wraz z her­bem z drugiej. Wygląd witaczy nawiązuje do nowego herbu gminy, w którym Komisja Heraldyczna zachowała wizerunek pszczół.

Operacja współfinansowana jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na realizację zadania Gmina Zduńska Wola otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 82 654,00 zł  w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Wykonawcą tych prac była firma GRAFFICO.

 

 

 

 

wegiel

wegiel

Pomoc dla Ukrainy

pomoc dla Ukrainy

baner_projekt_2022

baner_projekt_2022

Kolej Dużych Prędkości

Kolej Dużych Prędkości

Gminny portal podatkowy

Gminny portal podatkowy

raport o stanie gminy zduńska wola

raport o stanie gminy zduńska wola

projekty rozwojowe

Projekty rozwojowe

transmisja sesji

transmisja sesji

gospodarka-odpadami

GRANTY SOŁECKIE

GRANTY SOŁECKIE

sołectwo na plus

sołectwo na plus

interpelacje

interpelacje

epuap

RODO

RODO

gminna platforma konsultacji społecznych

gminna platforma konsultacji społecznych

BIP

SIP

SIP

katalog ofert inwestycyjnych

katalog ofert inwestycyjnych

Wyłączenia zasilania

Wyłączenia zasilania

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Komunikaty centrum zarządzania kryzysowego

Gazeta Nasza Gmina

mikroporady dla przedsiębiorców

Adopcja psów

wybory ławników

wybory ławników

CERT NASK

CERT NASK

Obszary inwestycyjne

Obszary inwestycyjne

Punkty adresowe

adresy

Czyste powietrze

CP

KGoła Gospodyń Wiejskich

KGW

Sołtysi

Sołtysi
ZDUNSKA WOLA Pogoda

Licznik odwiedzin:

Liczniki